Wiadomości

STOP piratom drogowym

Data publikacji 08.10.2020

Tylko od początku roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili prawie 15 tys. kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Ponad 1000 kierowców utraciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o minimum 50 km/h w obszarze zabudowanym. Katowiccy policjanci przypominają, że nie ma pobłażania dla piratów drogowych. Zdejmijmy nogę z gazu i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

zdjęcie kolorowe: umundurowany policjant katowickiej drogówki z urządzeniem do pomiaru prędkości, wykonujący pomiar

Codziennie przez Katowice przejeżdża tysiące samochodów. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego poruszających się arteriami stolicy Śląska czuwają policjanci katowickiej drogówki. Mundurowi w codziennej służbie prowadzą działania, które mają zapewnić jak największe bezpieczeństwo. Kontrolują nie tylko stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów prawa, czy też trzeźwość kierujących. Tylko od początku 2020 roku przeprowadzili ponad 32 tys. kontroli pojazdów pod kątem prędkości. Niestety, policjanci katowickiej drogówki często wzywani są do zdarzeń drogowych, których można było uniknąć, zdejmując nogę z gazu. Pośpiech, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Dlatego też nie ma żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierujący, którzy przekraczają dozwolona prędkość, muszą liczyć się nie tylko z wysokimi mandatami i punktami karnymi, ale również z zatrzymaniem im prawa jazdy. Tylko od początku roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili prawie 15 tys. kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich znalazło się aż 1021 kierujących, którzy przekroczyli prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym. Z tego też powodu zostały im zatrzymane prawa jazdy. Już wielokrotnie ostrzegaliśmy, że nie ma pobłażania dla piratów drogowych. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych zdarzeń, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia. Zdejmijmy nogę z gazu i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

  • zdjęcie kolorowe: dwóch policjantów katowickiej drogówki podczas słuzby na drodze
  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki podczas czynności przy drodze w dzielnicy Piotrowice
  • zdjęcie kolorowe: policjant drogówki wykonujący kontrolę prędkości urządzeniem do wykonywania pomiaru
  • zdjęcie kolorowe:  dwóch policjantów ruchu drogowego podczas kontroli kierującego i samochodu, który został zatrzymany do kontroli
  • zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej drogówki podczas kontroli pojazdu
  • zdjęcie kolorowe: urządzenie służące do pomiaru prędkości pojazdu trzymane przez policjanta
Powrót na górę strony