Wiadomości

Katowiccy policjanci podsumowali ostatni wakacyjny weekend

Data publikacji 04.09.2020

Katowiccy policjanci podsumowali ostatni weekend wakacji, kiedy czuwali nad bezpieczeństwem osób powracających z wypoczynku do domu. W trakcie działań skontrolowali ponad 830 pojazdów i ujawnili pe 920 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Niestety, aż prawie 580 dotyczyło przekroczenia prędkości. Zatrzymano również 7 kierujących pod wpływem alkoholu. Kolejne działania już wkrótce.

zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej drogówki podczas kontroli prędkości

Przed nami pierwszy wrześniowy weekend. Mamy ogromną nadzieję, że po serii licznych zdarzeń drogowych do których doszło na początku września, kierujący zrozumieli, że nie tylko należy dostosować prędkość do obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Przed pierwszym wrześniowym weekendem policjanci katowickiej drogówki podsumowali to co na drogach stolicy Śląska działo się w ostatnie dni wakacji. W związku z powrotami z letniego wypoczynku policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób powracając z letniego wypoczynku. W miejscach o największym natężeniu ruchu policjanci nadzorowali jego płynność, a w uzasadnionych przypadkach podejmowali ręczne kierowanie ruchem. Kontrolowana była również prędkość, trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów. Jak zwykle do służby skierowani zostali również policjanci wchodzący w skład grup SPEED, których zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

zdjęcie kolorowe: katowiccy policjanci podczas kontroli drogowej

W trakcie prowadzonych działań policjanci katowickiej drogówki skontrolowali 838 pojazdów, ujawnili 917 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, w tym 579 przekroczeń prędkości. 19 kierujących utraciło swoje prawo jazdy, z czego aż 11 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mundurowi zatrzymali aż 7 kierujących pod wpływem alkoholu. 5 z nich odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. W trakcie ostatnich 4 dni wakacji doszło do 49 kolizji i 5 wypadków drogowych. Kolejne działania wkrótce.

zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej drogówki sprawdzający stan techniczny pojazdu

 

Powrót na górę strony