Wiadomości

Już w najbliższą środę „77 Tour de Pologne" w Katowicach - zmiana organizacji ruchu

Data publikacji 03.08.2020

Już 5 sierpnia Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci w radiowozach i na motorach poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu. W związku z organizacją wyścigu „77 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię  Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

  • 4.00 Zmiana organizacji ruchu i zostanie zamknięta Al. Korfantego od ronda Ziętka włącznie z pętlą Słoneczną
  • 16.00 pełne zamknięcie ulic trasy wyścigu „77 Tour de Pologne”.
  • Około 16.50 rozpoczęcie I etapu wyścigu kolarskiego „77 Tour de Pologne UCI World Tour 2020”, którego część odbywać się będzie na terenie miasta Katowice. Trasa przejazdu przebiegać będzie przez teren Katowic w pierwszej części ulicami: (wjazd z Sosnowca) Milowicka, Strzelców Bytomskich, wjazd na terem miasta Siemianowice Śląskie. W drugiej części ulicami Telewizyjna, Aleja Korfantego, Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dydy-Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Trzech Stawów, Francuska, Damrota, Powstańców, Francuska, Jagiellońska, Plac Miarki, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Sądowa, Plac Wolności, Sokolska, Piotra Skargi, Aleja Korfantego (tzw. runda).
  • 19.00 Stopniowe otwieranie ulic i przywracanie ruchu.

Szczegółowe informacje oraz mapa z zaznaczoną trasą przejazdu zostały opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice w zakładce: „77 Tour de Pologne”

zdjęcie kolorowe: Trasa 77 Tour de Pologne - etap Katowice - mapa

 

Powrót na górę strony