Wiadomości

Kolejni „piraci drogowi” utracili prawo jazdy

Data publikacji 22.06.2020

Policjanci katowickiej drogówki w piątek prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Jak potrzebne są takie działania, ukazuje liczba zatrzymanych uprawnień za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Tylko w ciągu piątkowych działań prawo jazdy zatrzymano 5 kierującym.

Policjanci katowickiej drogówki w piątek prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Jak potrzebne są takie działania, ukazuje liczba zatrzymanych uprawnień za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Praktycznie codziennie policjanci ujawniają kierujących, którym za przekroczenie „pięćdziesiątki” zatrzymują uprawnienia do kierowania pojazdami. Tym razem ujawnili aż 54 kierujących, którzy zostali ukarani za jazdę z nadmierną prędkością, z czego aż 5 utraciło swoje prawo jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niestety, liczba kierujących dopuszczających się tego wykroczenia codziennie rośnie. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych zdarzeń, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Powrót na górę strony