Wiadomości

Motocyklem bezpiecznie do celu

Data publikacji 15.05.2020

Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kołek pojawili się na katowickich drogach. W rozpoczynającym się sezonie motocyklowym pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

zdjęcie kolorowe: motocykle na plakacie "Jednośladem bezpiecznie do celu"

Wyższa temperatura oraz słoneczne dni sprawiły, że na katowickich drogach pojawili się miłośnicy jednośladów. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie w tym okresie. Nie wszyscy kierowcy przyzwyczajeni są do obecności na drodze jednośladów.

Dlatego apelujemy do kierujących samochodami: „PATRZ w lusterka, motocykle są wszędzie” Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

Katowiccy stróże prawa czuwać będą nad bezpieczeństwem na naszych drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierujących jednośladami. Na naszych drogach możemy spotkać mundurowych z wydziału ruchu drogowego, którzy rozpoczęli służbę patrolową na policyjnych motocyklach. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze szybciej i skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania na drodze, a także szybciej dotrzeć np. na miejsce zdarzenia drogowego.

zdjęcie kolorowe: motocykle na plakacie "Jednośladem bezpiecznie do celu"

Powrót na górę strony