Wiadomości

Noga z gazu, dzisiaj działania "Prędkość"

Data publikacji 14.05.2020

Dzisiaj katowiccy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej drogówki w radiowozie analizują nagranie z przekroczenia prędkości zarejestrowanego przez wideorejestrator

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Katowiccy policjanci patrolujący drogi stolicy województwa śląskiego, tylko od początku tego roku ujawnili już ponad 5,9 tys. przekroczeń prędkości z czego aż 338 przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że pomimo mniejszego natężenia ruchu na naszych drogach ograniczenia prędkości nadal obowiązują. W akcji policjanci wykorzystują radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone również w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze, także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Dzisiejsze działania potrwają do godz. 22.00.

Powrót na górę strony