Wiadomości

Zatrzymali prawo jazdy „piratom drogowym”

Data publikacji 18.03.2020

Policjanci katowickiej drogówki, którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”, zatrzymali dwóm kierującym prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W tunelu pod katowickim rondem, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h, „pędzili” z prędkością 123 i 136 km/h. Poza zatrzymanymi prawami jazdy, kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Od lipca 2019 roku na terenie Śląska działa specjalna grupa „SPEED”, mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W grupie tej służbę pełnią policjanci drogówki, stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach. W jej skład wchodzą również policjanci katowickiej drogówki, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie i pełnią służbę w nieoznakowanych radiowozach.

Podczas jednej z marcowych służb policjanci z katowickiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 79 zauważyli, jak kierujący volkswagenem i bmw z nadmierną prędkością kierują się w stronę katowickiego tunelu pod rondem przy Spodku. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania „piratów drogowych”. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, 23-letni kierujący bmw jechał 123 km/h, a 47-letni kierujący volkswagenem 136 km/h. Kierujący zostali ukarani wysokim mandatami i 10 punktami karnymi. Ponadto na 3 miesiące utracili swoje prawa do kierowania samochodami.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.29 MB)

Powrót na górę strony