Wiadomości

Stop piratom drogowym

Data publikacji 21.02.2020

Tylko od początku roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili prawie 3,5 tys. kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Prawie 150 kierowców utraciło z tego tytułu prawo jazdy. Wśród nich było aż 36, którzy przekroczyli prędkość o minimum 50 m/h w terenie zabudowanym. Policjanci ostrzegają, że nie ma pobłażania dla piratów drogowych. Zdejmijmy nogę z gazu i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki podczas kontroli prędkości pojazdów poruszających się po DTŚ

Codziennie przez Katowice przejeżdżają tysiące samochodów. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego poruszających się arteriami stolicy Śląska czuwają policjanci katowickiej drogówki. Mundurowi w codziennej służbie prowadzą działania, które mają zapewnić jak największe bezpieczeństwo. Kontrolują nie tylko stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów prawa, czy też trzeźwość kierujących. Niestety, często wzywani są do zdarzeń drogowych, których można było uniknąć zdejmując nogę z gazu. Pośpiech, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – to jedne z wielu powodów przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Dlatego też nie ma żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierujący, którzy przekraczają dozwolona prędkość muszą liczyć się nie tylko z wysokimi mandatami i punktami karnymi, ale również z zatrzymaniem im prawa jazdy. Tylko od początku roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili prawie 3,5 tys. kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość. Jest to o 1,8 tys. więcej ujawnionych przekroczeń prędkości niż w ubiegłym roku za ten sam okres. Z tego też względu policjanci zatrzymali aż 148 praw jazdy w tym 36 za przekroczenie prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych zdarzeń, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia. Zdejmijmy nogę z gazu i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

W materiale filmowym zarejestrowano pojazd, który poruszał się z prędkością 135 km/h na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.57 MB)

Powrót na górę strony