Wiadomości

Zatrzymali już 120 kierujących pod wpływem alkoholu

Data publikacji 19.02.2020

Policjanci katowickiej drogówki praktycznie codziennie zatrzymują kierujących, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu. W tym roku to już 120 kierujących odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”. Co zatrważające, jest to o 40 kierujących więcej niż w ubiegłym roku. Policjanci przypominaj, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo i zapowiadają kolejne kontrole.

Praktycznie codziennie policjanci katowickiej drogówki zatrzymują kierujących pod wpływem alkoholu. Od 1 stycznia 2020 roku przeprowadzili już ponad 85 tys. badań trzeźwości. Tylko za ubiegłą dobę w ręce mundurowych „wpadło” kolejnych 3 nietrzeźwych kierujących. Jak duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym sprowadzają nietrzeźwi kierujący nie trzeba przypominać. Praktycznie codziennie media pokazują skutki jazdy po alkoholu. Wczoraj na ul. Szopienickiej policjanci zatrzymali 45-letnia kobietę, która kierowała skodą superb mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Podobne stężenie alkoholu stwierdzono u dwóch kierujących zatrzymanych na ul. Stęślickiego. 44-latek kierował citroenem, a 37-latek BMW. Niestety, w porównaniu do ubiegłego roku liczba kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu wzrosła aż o 40 kierujących. Tylko od początku roku katowicka drogówka ujawniła już 120 kierujących, którzy staną przed wymiarem sprawiedliwości za jazdę na „podwójnym gazie”. Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka również świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwość.

Poniżej przedstawimy kontrolę drogową podczas której ujawniono kierującego samochodem ciężarowym, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Do kontroli doszło na Drogowej Trasie Średnicowej. W trakcie kontroli okazało się, że samochód którym kierował 32-latek  miał założoną rejestrację z innego pojazdu, a ten którym się poruszał nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.26 MB)

Powrót na górę strony