Wiadomości

Trwa „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

Data publikacji 27.12.2019

Na drogach całego kraju trwają działania pn. „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących działania potrwają aż do niedzieli 29 grudnia. Katowiccy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i bezpieczną jazdę. Dotychczas na drogach naszego miasta odnotowano 52 kolizje i 1 wypadek drogowy. Ponadto policjanci zatrzymali 7 kierujących pod wpływem alkoholu.

zdjęcie kolorowe: policjantka ruchu drogowego podczas kontroli prędkości pojazdów

Dla katowickich policjantów to dni wytężonej służby, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem podróżujących pojazdami oraz pieszych czuwa większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci dbają o płynność ruchu drogowego oraz pomagają w bezpiecznym dotarciu do celu. Niestety, nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do obowiązujących przepisów. Od początku trwania działań policjanci wzywani byli do 52 kolizji i 1 wypadku drogowego. W trakcie swojej świątecznej służby mundurowi zatrzymali aż 7 kierujących pod wpływem alkoholu. 6 z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policyjna akcja „Bezpieczny weekend- Boże Narodzenie” potrwa do niedzieli 29 grudnia. Postarajmy się, by podróż samochodem, pomimo mogących wystąpić na drodze utrudnień, była przyjemna i bezpieczna.

Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i bezpieczną jazdę, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

Powrót na górę strony