Wiadomości

Ponad 700 razy przekroczyli prędkość

Data publikacji 23.12.2019

Katowiccy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach po raz kolejny wzięli udział w ogólnokrajowych działaniach kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Działania te powtarzane są cyklicznie, a ich celem jest ujawnianie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Tym razem katowicka drogówka ujawniła ponad 700 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki podczas kontroli prędkości pojazdu w ramach działań "Prędkość"

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach jest nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W szczególności dotyczy to niedostosowania dozwolonych prędkości jazdy zarówno do ograniczeń, jak i istniejących w danej chwili warunków jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Bardzo często w takich zdarzeniach obrażenia odnoszą pasażerowie oraz inni użytkownicy dróg. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem zarówno ręcznych mierników prędkości, jak i wideorejestratorów.

Katowiccy mundurowi, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach, również wzięli udział w ogólnopolskich działaniach. Od godziny 6.00 w piątek aż do 22.00 w różnych rejonach Katowic kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący. Po raz kolejny okazało się, że na katowickich drogach nie brakuje osób, które niestety lekceważąc ograniczenia prędkości, umyślnie łamiąc przepisy, narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili aż 729 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierujący łamiący obowiązujące przepisy prawa ukarani zostali mandatami. Dodatkowo 4 z nich utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych zdarzeń, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki podczas kontroli prędkości pojazdu w ramach działań "Prędkość"

Powrót na górę strony