Wiadomości

Rozpoczęła się akcja „Znicz 2019”

Data publikacji 31.10.2019

Od wczesnych godzin rannych na terenie kraju trwa akcji „Znicz 2019”. Policyjne działania i wzmożone kontrole potrwają do 3 listopada do godziny 22.00. Katowiccy mundurowi w ramach prowadza wzmożone kontrole drogowe, w trakcie których sprawdzany jest nie tylko stan trzeźwości kierujących, ale również stan techniczny pojazdów, liczba i sposób przewożonych osób i uprawnienia do kierowania pojazdami.

Działania „Bezpieczny weekend – Znicz 2019” rozpoczęły się dzisiaj o godz. 6.00. Akcja, która trwa na terenie całego kraju, ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Katowiccy mundurowi również przystąpili do akcji. Wzmożonych kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdów, liczba i sposób przewożonych osób, stan trzeźwości, a także uprawnienia do kierowania pojazdami możemy spodziewać się nie tylko w rejonie cmentarzy, ale również na trasach dojazdowych.

zdjęcie kolorowe: grafika przedstawiająca drogę hamowania samochodu i odległosc z jakiej widoczny jest pieszy wyposazony w odblaski i bez odblasków

W czasie trwania działań policjanci dbają również o bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg. W poniedziałek profilaktycy katowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami WITD, Straży Miejskiej oraz ZTM przekazywali mieszkańcom Katowic w elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że funkcjonuje prawny obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym. My zachęcamy do używania takich elementów zawsze. Pieszy w ciemnym ubraniu, po zmroku jest zauważany przez kierowcę z odległości około 30 metrów. To tyle ile przejeżdża jadący z prawidłową prędkością samochód przez niewiele ponad sekundę. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - bądźmy widoczni na drodze.

Powrót na górę strony