Wiadomości

Zapraszamy na Igrzyska Policyjne i Festyn Rodzinny w Siemianowicach Śląskich

Data publikacji 25.09.2019

27 września na terenie MOSiR-u Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich odbędą się Igrzyska i Festyn Policyjny z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej. W Igrzyskach wezmą udział zespoły złożone z policjantów i uczniów śląskich klas mundurowych. Zapraszamy rodziny uczestników Igrzysk i ich bliskich, mieszkańców Siemianowic Śląskich i wszystkich chętnych do kibicowania uczestnikom Igrzysk oraz do wzięcia udziału w festynie Rodzinnym, na którym czekać będzie wiele atrakcji.

Rok 2019 jest szczególny dla polskiej Policji. To właśnie w tym roku przypada stuletnia rocznica jej utworzenia w odrodzonej Polsce. Z tej okazji w dniu 27 września 2019 r. na terenie siemianowickiego parku Pszczelnik odbędą się Igrzyska Policyjne z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej połączone z Festynem Rodzinnym. Przedsięwzięcie organizuje Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich oraz Zarządem Wojewódzkim Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Województwa Śląskiego przy współudziale Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie.

W Igrzyskach wezmą udział czteroosobowe drużyny składające się z dwóch policjantów oraz dwóch uczniów szkół średnich z klasami mundurowymi. Reprezentacje będą rywalizowały w konkurencjach łączących umiejętności sportowe i policyjne oraz wymagających współdziałania w ramach pracy zespołowej. Szczegóły Igrzysk zawarto w regulaminie, który można pobrać poniżej.

W trakcie przebiegu Igrzysk oraz po ich zakończeniu odbędzie się Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przygotowanymi przez KWP w Katowicach oraz podmioty pozapolicyjne.

zdjęcie kolorowe: plakat promujący Igrzyska Policyjne i Festyn w Siemianowicach Śląskich, który odbędzie się 27 września 2019 r.

Powrót na górę strony