Dzielnicowy bliżej nas

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą! Wizyta policjantów na kąpielisku „Rolna”

W ubiegłym tygodniu katowiccy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi w Ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym „Rolna” w Katowicach. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. W czasie akcji profilaktycznej odbył się też pokaz różnych technik ratowania tonącego, wykonany przez ratowników wodnych.

  • kolorowe zdjęcie: widać troję policjantów rozmawiających z ludźmi na kąpielisku
  • kolorowe zdjęcie: widać dwóch policjantów i dwie strażniczki miejskie stojących przy stoisku
  • kolorowe zdjęcie: widać trzech ratowników stojących obok basenu

Wakacje pomału zmierzają ku końcowi, jednak nadal w różnych miejscach Katowic można spotkać wielu mieszkańców, którzy relaksują się na miejskich kąpieliskach. Przyjemnie jest schłodzić się w upalny dzień, zażywając wodnej kąpieli. Pamiętajmy jednak by w czasie relaksu pamiętać o naszym bezpieczeństwie. Dlatego policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z katowickiej „trójki” oraz Strażnikami Miejskimi z Katowic przeprowadzili akcję profilaktyczną dla mieszkańców wypoczywających na kąpielisku „Rolna”. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania nad wodą, rozmawiali z dziećmi oraz ich opiekunami m.in. o: miejscach bezpiecznej kąpieli, na kogo pomoc można liczyć na plaży strzeżonej, jak nie zgubić dziecka oraz co zrobić w sytuacji jego zaginięcia. Ponadto policjanci i strażniczki miejskie rozdawały rodzicom ulotki, a maluchom „opaski bezpieczeństwa”, na których na białym pasku wpisywały numery telefonów do ich opiekunów. Taka opaska z napisem „ZGUBIŁEM SIĘ! POMÓŻ MI!” z wizerunkiem maskotki policyjnej Sznupka oraz numerem alarmowym 112 ma za zadanie ułatwić nawiązanie kontaktu z opiekunem dziecka w sytuacji jego zagubienia.

  • kolorowe zdjęcie: strażniczkę miejską oraz dzieci przy stoisku
  • kolorowe zdjęcie: widać dwóch policjantów i dwie strażniczki miejskie stojących przy stoisku
  • kolorowe zdjęcie: widać pięciu ratowników, trzech policjantów, pracownika MOSiR oraz Strażnika Miejskiego stojących przy basenie

Akcję profilaktyczną urozmaicił pokaz umiejętności ratowników wodnych z Ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Rolna”, którzy zaprezentowali różne techniki wodnych akcji ratowniczych.

Opis filmu: Film kolorowy przedstawia pokaz akcji ratowniczej, przeprowadzony przez ratowników wodnych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.64 MB)

Dziękujemy za wspólne działania Straży Miejskiej w Katowicach, dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i personelowi Ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Rolna” w Katowicach.

 

Powrót na górę strony