Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Dzielnicowi z katowickiej „trójki” spotkali się z seniorami w świetlicy „Bezpieczna twierdza” w Katowicach-Ligocie w ramach zajęć organizowanych przez Fundację „Indeks do Przyszłości”. Podczas spotkania asp. Arkadiusz Olejniczak i sierż. Patryk Karaszewski omówili temat bezpieczeństwa i zasad postępowania w różnych miejscach i sytuacjach życiowych by nie paść ofiarą przestępstwa.

W dniu 24 czerwca 2019 r. dzielnicowi z Komisariatu Policji III w Katowicach: asp. Arkadiusz Olejniczak i sierż. Patryk Karaszewski, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami z katowickiej Ligoty zorganizowanym przez Fundację „Indeks do Przyszłości”, które odbyło się w świetlicy „Bezpieczna twierdza” przy ul. Panewnickiej 13 w Katowicach. Podczas spotkania dzielnicowi opowiedzieli o programach profilaktycznych skierowanych do seniorów. Uczestnicy spotkania otrzymali wiele wskazówek od dzielnicowych jak uchronić się przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez telefon lub internet, a w efekcie by nie stracić oszczędności swojego życia. Ponadto policjanci zwrócili uwagę na prawidłowe zachowania jakie mogą ustrzec seniorów przed kradzieżami w domu, na ulicy czy w sklepie.

Profilaktyczne inicjatywy dzielnicowych z Komisariatu Policji III w Katowicach na rzecz mieszkańców, mają niewątpliwy wpływ na ich bezpieczeństwo i uniknięcie niebezpiecznych sytuacji w przyszłości.

  • na zdjęciu widać seniorów którzy siedzą przy stole i dzielnicowego który stoi i mówi do seniorów
  • na zdjęciu widać seniorów którzy siedzą przy stole i dzielnicowego który stoi i mówi do seniorów
  • na zdjęciu widać seniorów wraz z seniorami jak stoją na schodach i pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony