Dzielnicowy bliżej nas

Młodzi rowerzyści zdobyli swoje pierwsze „Prawo Jazdy”

Dzielnicowi z katowickiej „Siódemki” wraz z policjantami ruchu drogowego z gliwickiego komisariatu autostradowego, przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach. Uczniowie musieli wykazać się wysoką wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz bardzo dobrymi umiejętnościami praktycznymi. Młodym rowerzystom, którzy pomyślnie zdali egzamin gratulujemy zdobycia pierwszego w życiu „prawa jazdy”.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach po raz kolejny zorganizowali kurs i egzamin na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 59 z katowickiego „Osiedla Tysiąclecia”. Najpierw 15 maja br. dzielnicowi asp. szt. Tomasz Sołtysiak oraz asp. Paweł Uryniak przeprowadzili spotkanie z uczniami klas czwartych w trakcie którego przekazali najważniejsze informacje z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie po odbytym kursie, w dniach 10 i 11 czerwca br. dzielnicowi wraz z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, przeprowadzili dla uczniów egzamin na kartę rowerową. Podczas egzaminu młodzi rowerzyści musieli wykazać się wiedza odnośnie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami jazdy na rowerze podczas egzaminu praktycznego. Ponadto dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia najnowszego radiowozu wyposażonego w wideo rejestrator jakim dysponują policjanci z gliwickiego komisariatu autostradowego. Po zakończonych egzaminach w miniony poniedziałek 17 czerwca br. odbyło się uroczyste wręczenie kart rowerowych młodym rowerzystom. Dzielnicowi wraz z gronem pedagogicznym szkoły wręczyli uczniom, którzy pomyślnie zdali egzaminy, ich pierwsze „prawo jazdy” oraz elementy odblaskowe. Dodatkowo wyróżniono czterech uczniów, którzy celująco zdali egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Wyróżnionym wręczono uznaniowe dyplomy oraz upominki w postaci lampek oświetleniowych na rower.

Młodym rowerzystom gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień i życzymy udanych wycieczek rowerowych oraz by zawsze bezpiecznie dotarli do celu.

  • na zdjęciu widać policjantów jak stoi i mówią do siedzących na auli dzieci w tel wyświetla się prezentacja.
  • Na zdjęciu widać uczniów siedzących i piszących egzamin
  • na zdjęciu widać dziecko jadące na rowerze obok stoją dzieci w kamizelkach z tyłu stoi policjant
  • na zdjęciu widać dzieci w kaskach na głowie siedzące na rowerach z boku po prawej stoją policjanci
  • na zdjęciu widać dziecko jadące na rowerze obok policjant kuca i ogląda oponę
  • na zdjęciu widać dziecko jadące na rowerze obok stoi policjant i obserwuje
  • na zdjęciu widać radiowóz policyjny nieoznakowany wokoło stoją dzieci z rowerami mają na głowie kaski obok radiowozu stoją dzieci
  • na zdjęciu widać dzielnicowego jak wręcza odblask i dyplom uczniowi
  • na zdjęciu widać dwóch dzielnicowych jak stoją z grupą dzieci i pozują do zdjęcia, dzieci trzymają dyplomy, karty rowerowe i odblaski
Powrót na górę strony