Wiadomości

Mam przyjaciela policjanta – uczniowie z Tychów z wizytą u katowickich policjantów

Data publikacji 26.12.2025

Policyjna służba od kulis była tematem wizyty uczniów Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Anny Dymnej w Tychach z katowickimi policjantami. Spotkanie było okazją do poznania codziennych obowiązków mundurowych, policyjnego sprzętu oraz rozmów o służbie.

Uczniowie Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Anny Dymnej w Tychach odwiedzili katowickich policjantów, by z bliska poznać ich codzienną służbę oraz dowiedzieć się, na czym polega praca funkcjonariuszy Policji.

Wizyta odbyła się w ramach wycieczki do Katowic. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć policyjny sprzęt, zajrzeć do radiowozu oraz porozmawiać z mundurowymi o ich obowiązkach i codziennych zadaniach służbowych.

Spotkanie zostało zorganizowane przez policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przy wsparciu dzielnicowego z komisariatu czwartego oraz profilaktyków.

Podczas wizyty policjanci przybliżyli uczniom tajniki policyjnej służby. Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia kamizelki wraz z pełnym umundurowaniem i sprzętem, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży.
 

Powrót na górę strony