Utrudnienia w ruchu w związku z meczem Polska - Nowa Zelandia
W czwartek na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Polski i Nowej Zelandii. W związku z tym przewidujemy wystąpienie wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych w rejonie Stadionu Śląskiego oraz na terenie miasta Katowice między godzinami 17.00 a 00.00. Dlatego też wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.
Jutro, 9 października, na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Polski i Nowej Zelandii. Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godzinę 20:45. W związku z tym wydarzeniem, w godzinach 17:00 do 00:00 można spodziewać się utrudnień drogowych na terenie miasta Katowice.
- Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w ciągu ulic: Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej.
- Może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdu z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego.
- Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia.
Zmiany będą dotyczyły również organizacji transportu publicznego. Informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.
Organizator imprezy zaleca, by osoby, które nie mają wykupionych biletów parkingowych, nie przyjeżdżały swoimi samochodami w rejon stadionu.