Wiadomości

Debatowali o bezpieczeństwie z działkowcami

Data publikacji 10.07.2024

W Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna tym razem z działkowcami. Dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Katowicach razem z komendantem mł. insp. Ireneuszem Szafrankiem rozmawiali na temat bezpieczeństwa działkowców i ich mienia.

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Katowicach przeprowadzili debatę z mieszkańcami-działkowcami pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – bezpieczny Ogród. Bezpieczeństwo osiedla Zgrzebnioka oraz w rejonie Rodzinnych Ogrodów Działkowych”. Spotkanie z mieszkańcami osiedla Zgrzebnioka i użytkowników Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a także z Prezesem Zarządu ROD Panem Kazimierzem Szymiczkiem oraz Wiceprezes Zarządu Panią Anną Ryba oraz Przewodniczącym Rady Miasta Katowice Łukaszem Borkowski i administratorami Osiedla Atal i Ceglana Park, jak również przedstawicielami Rady Dzielnicy, miało na celu zacieśnienie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowiło okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców, w tym osób posiadających ogródki działkowe.

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji ,,Moja Komenda stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Komendanta Komisariatu Policji IV w Katowicach mł. insp. Ireneusz Szafranek, Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji IV w Katowicach kom. Maksymilian Tyl, p.o. Kierownika Rewiru Dzielnicowych st. asp. Krzysztof Fąfera, a także funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach sierż. szt. Grzegorz Zając oraz dzielnicowy Komisariatu Policji IV w Katowicach sierż. szt. Robert Szczerbiński odpowiadali na pytania uczestników debaty. Omówili zebranym koncepcje ,,Dzielnicowy Bliżej Nas oraz przedstawili zdiagnozowane problemy w rejonach służbowych oraz realizowane plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Przypomnieli mieszkańcom, że każdy dzielnicowy ma przypisany do swojego rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. Kolejno przekazali informację jak zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, działce i na ulicy- wskazując istotne elementy zachowania w życiu codziennym tj. w domu i na ulicy wpływające na bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci przedstawi programy i akcje profilaktyczne przeprowadzane na terenie miasta Katowice, w tym skierowane do seniorów. Omówili zebranym zagrożenia związane z przestępczością dotyczącą osób starszych: oszustw na tzw. policjanta lub wnuczka oraz jak się chronić przed takimi zagrożeniami, a także kampanię #ZnamTeNumery. Podczas debaty uczestnicy spotkania zgłaszali problemy, jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami dzielnicowym odpowiedzialnymi za omawiany rejon służbowy. Kolejna debata wkrótce.

Powrót na górę strony