Wiadomości

Policjanci z okazji Dnia Dziecka odwiedzili dzieci w szpitalu

Data publikacji 04.06.2024

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas szczególnie dla najmłodszych. Czasami jednak nie każde dziecko może spędzić ten dzień tak, jak chce. Dlatego też policjanci NGW OPP Katowice wraz z policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, postanowili odwiedzić i obdarować prezentami dzieci, które na co dzień muszą spędzać czas w szpitalnych łóżkach, aby dojść do zdrowia.

Mundurowi z OPP w Katowicach wraz z katowicką policjantką pojechali do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie na oddziale onkologii zorganizowali małym pacjentom Dzień Dziecka. Podczas spotkania dzieci mogły poznać prace policjantów, przymierzyć wyposażenie służące im do codziennej służby, a także porozmawiać o bezpieczeństwie.

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci, czyli Sznupka — maskotki śląskiej Policji, który wraz z Misiem Zdrowusiem, cieszyli się dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy chętnie robili sobie z nimi zdjęcia. Na koniec dzieci otrzymały od policjantów prezenty, które wręczał im Sznupek. Dzieci najwyraźniej były zaskoczone, ale i bardzo zadowolone z wizyty policjantów. Największym podziękowaniem ze strony maluchów był uśmiech na ich twarzach.

Miejmy nadzieję, że takie spotkanie pozwoliło dzieciom zapomnieć o trudnych chwilach, a pozytywne emocje pomogą w szybszym powrocie do zdrowia.

  • zdjęcie kolorowe przedstawiające umundurowanych policjantów wraz ze Sznupkiem w sali w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjanta zakładającego dziewczynce wyposażenie, które nosi na co dzień w służbie
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjanta, który pomaga założyć chłopcu na głowę, kask który używa podczas służby
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające Sznupka oraz policjanta wręczających prezent chłopcu
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjantów oraz dzieci obecne na spotkaniu
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające Sznupka oraz policjanta trzymających prezent dla dziecka
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające Misia Zdrowusia wraz z chłopcem ubranym w sprzęt policyjny oraz policjantką
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjanta przygotowującego prezenty dla dzieci
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjantów oraz Sznupka podczas spotkania w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka
Powrót na górę strony