Wiadomości

„Biegam zamiast…” – bieg dla życia wolnego od uzależnień

Data publikacji 27.05.2024

Katowiccy policjanci wzięli udział w biegu profilaktycznym pn. „Biegam zamiast …”, który odbył się wokół Stawu Maroko na Osiedlu Tysiąclecia. Wydarzenie zostało zorganizowanego przez dyrekcję oraz uczniów Zespołu Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Arkadiusza Konowalskiego. W biegu wzięło udział ponad 100 osób. Uczestnicy pokazali, że bieganie może być ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu z rówieśnikami, stroniąc od uzależnień.

Już po raz VII dyrekcja Zespołu Szkół nr 7 w Katowicach organizując bieg profilaktyczny, miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia i popularyzację biegania, jako alternatywnej, w stosunku do zachowań ryzykownych, formy spędzania wolnego czasu. Zbliżające się wielkimi krokami wakacje to nie tylko czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych, ale także czas zachowań ryzykownych prowadzących do różnych uzależnień m.in.: od komputera, telefonu, internetu, papierosów, alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Szkoła, organizując profilaktyczne wydarzenie, wskazuje uczniom, że bieganie ma wiele zalet. Jest zarówno świetną zabawą integrującą rówieśników, jak i dyscypliną sportową pomagającą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Pomaga zmniejszyć stres, wpływa pozytywnie na kondycję serca, poprawia nastrój i samopoczucie, a nawet łagodzi objawy depresji. Ponadto pomaga lepiej spać i zwiększa zdolność koncentracji.

Bieg odbył się na terenie „Klubu Wodniackiego Maroko” MOSiR. Dystans liczył w zależności od wieku – od 40 do 1300 metrów wokół Stawu Maroko. W wydarzeniu uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie klas od V do VIII reprezentujący szkoły podstawowe oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z dzielnic Katowice – Załężę, Dąb i Tysiąclecie, jak również nauczyciele, pracownicy szkół, policjanci i pracownicy cywilny z katowickiej komendy oraz mundurowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Arkadiusza Konowalskiego Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji VII w Katowicach asp. Andrzej Maniera złożył zwycięzcom gratulacje i wręczył nagrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w wydarzeniu oraz tak licznego propagowania zdrowego stylu życia – wolnego od uzależnień.

Film VID-20240527-WA0024.mp4

Pobierz plik VID-20240527-WA0024.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.71 MB)

Powrót na górę strony