Wiadomości

Pobiegli w III Biegu Ratownika

Data publikacji 21.05.2024

W „Biegu Ratownika” na dystansie 5 kilometrów, który odbył się po raz trzeci w Katowickim Leśnym Parku, wzięli udział mieszkańcy miasta oraz policjanci i funkcjonariusze innych służb mundurowych. Bieg, a później piknik rodzinny odbył się pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach insp. Arkadiusza Konowalskiego.

Bieg oraz piknik rodzinny został zorganizowany przez stowarzyszenie Ratujemy +, które ma na celu promocję zdrowia oraz edukację z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachowań. Wydarzenie zintegrowało w jednym miejscu służby mundurowe, które na co dzień wspólnie dbają o bezpieczeństwo w naszym mieście. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach podczas wydarzenia Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach nadkom. Łukasz Frańczak wręczył zwycięzcom biegu puchary i nagrody.

Podczas pikniku rodzinnego katowiccy policjanci stworzyli stanowisko profilaktyczne, na którym można było porozmawiać o bezpieczeństwie w szerokim zakresie m.in.: przeciwdziałania przemocy, bezpieczeństwa seniorów i dzieci oraz w ruchu drogowym. Dla najmłodszych policjantki przygotowały szereg zadań specjalnych do wykonania m.in.: ułożenie puzzli z patrolami policyjnymi, kolorowanki ze Sznupkiem czy krzyżówki. Dzieciaki mogły również zwiedzić radiowóz, ubrać koszulę i czapkę policyjną, aby choć na chwilę poczuć się policjantem. Dodatkowo mogły wybrać różne przygotowane nagrody tj. naklejki z odznaką policyjną czy ze Sznupkiem, zeszyty, odblaski, zakładki do książki oraz małe apteczki pierwszej pomocy. Rodzice w oczekiwaniu na swoje pociechy mieli okazje dowiedzieć się od policjantek o kampanii edukacyjnej „Nie bajka o porwaniu”, a także zapoznać się z plakatami zawierającymi informacje o aplikacjach policyjnych ułatwiających kontakt z policjantem „Moja Komenda” oraz „Śląska Policja”, jak zwiększyć bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania używając aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, z telefonami zaufania m.in.: do Rzecznika Praw Dziecka oraz kampanią informacyjną „#Znam Te Numery” dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Chętnym, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi, policjantki wręczały ulotki informacyjne z hasłem „Zostań Śląskim Policjantem”.

Powrót na górę strony