Wiadomości

O samoobronie z mieszkankami Katowic

Data publikacji 28.03.2024

Po raz kolejny katowicka policjantka uczestniczyła w zajęciach samoobrony dla kobiet. Zajęcia zostały zorganizowane wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „Orzeł Katowice”. Celem takiego spotkania ze strony praktycznej oraz teoretycznej oprócz aktywizacji ruchowej i integracji, były działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa kobiet.

zdjęcie kolorowe: grupa kobiet uczestnicząca w warsztatach z samoobrony podczas pamiątkowego zdjęcia a katowicka policjantką

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podczas zajęć przeprowadziła zajęcia teoretyczne dotyczącą bezpieczeństwa osobistego kobiet. Przedstawiła obecnym prawną stronę samoobrony, a także sposoby na uniknięcie konfrontacji z agresorem. Obecne kobiety oprócz praktycznej strony samoobrony mogły poznać bliżej zagadnienia z zakresu przemocy domowej, przemocy seksualnej, cyberprzemocy, czy handlu ludźmi, aby łatwiej było rozpoznać formy przemocy i móc im świadomie zapobiegać. Podczas prelekcji zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania podczas przebywania w klubach, podczas samotnego poruszania się nocą ulicami miasta, a także poruszania się nocą komunikacją miejską, a także, w jaki sposób szukać odpowiednich rozwiązań, aby bezpiecznie powrócić do domu. Panie zostały również zapoznane z rzeczami, które mogą wykorzystać do samoobrony, a także zostały zaopatrzone w alarmy osobiste, które w momencie zagrożenia mogą ułatwić wołanie o pomoc. Uczestniczkom warsztatów przekazano również inne gadżety służące do samoobrony. Takie spotkania to nie tylko świetna okazja do nauki i poznawania różnych form obrony, ale jest to też czas na integrację, rozmowę oraz dzielenie się wspólnymi doświadczeniami.
 

  • zdjęcie kolorowe: stolik z gadżetami dotyczącymi samoobrony
  • zdjęcie kolorowe: katowicka policjantka w towarzystwie instruktorów prowadzących zajęcia
  • zdjęcie kolorowe: breloczek z alarmem
Powrót na górę strony