Wiadomości

Areszt za włamanie do kamienicy

Data publikacji 28.03.2024

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali 5 mężczyzn, którzy kradli kaloryfery z remontowanej kamienicy. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a skradzione mienie zostało odzyskane. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy i multirecydywy. Na czas trwającego postępowania zostali aresztowani na 3 miesiące.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali 5 mężczyzn, którzy włamali się do remontowanej kamienicy i ukradli kaloryfery. Do zatrzymania sprawców doszło na gorącym uczynku przy ul. Kościuszki. Dwóch zostało zatrzymanych w kamienicy, gdy demontowali kaloryfer, a kolejnych 3, gdy sklepowym wózkiem wieźli skradziony kaloryfer do składnicy skupu złomu. Włamywacze byli profesjonalnie przygotowani do kradzieży kaloryferów. Zakupili nawet kombinezony ochronne, aby nie ubrudzić swojej odzieży. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych. Mężczyźni poza kradzieżą kaloryferów dopuścili się również zniszczenia schodów w kamienicy. Aby nie nosić ciężkich kaloryferów między piętrami, rzucali nimi na schody. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Mężczyźni w wieku 26, 33, 38, 42 i 43 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy i multirecydywy. Na czas trwającego postępowania sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Powrót na górę strony