Wiadomości

Twój odblask – nasza wspólna sprawa

Data publikacji 12.03.2024

Wiosenna aura daje o sobie znać. Można zauważyć, że dzień staje się coraz dłuższy, ale to nie oznacza, że mamy zapominać o odblaskach, które są ważne dla naszego bezpieczeństwa przez cały rok. O tym, jak ważne są odblaski, przypominali katowiccy profilaktycy w Dolinie Trzech Stawów.

Policjanci z katowickiej komendy przeprowadzili działania, podczas których rozmawiali z przechodniami o tym, jak niezbędne jest posiadanie elementów odblaskowych. Informowali, jak w odpowiedni sposób nosić odblaski, aby nie były zasłaniane przez ubranie, aby były noszone w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Informowano, aby pomyśleć również o swoich bliskich i przypominać im o noszeniu odblasków. Zwrócono uwagę również, aby podczas poruszania się korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Przypomniano, aby idąc poboczem lub jezdnią, poruszać się lewą stroną drogi. Policjanci przekazywali uczestnikom akcji elementy odblaskowe w postaci nalepek oraz opasek odblaskowych.

Pamiętajmy, że ubrani w ciemny strój, jesteśmy widoczni na odległość ok. 30 metrów, natomiast osoba zaopatrzona w elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Katowiccy mundurowi cały czas zachęcają pieszych, rowerzystów czy osoby korzystające z różnej aktywności w przestrzeni publicznej do noszenia elementów odblaskowych, poruszających się nawet w obszarze zabudowanym, ponieważ nawet mały odblask, może uratować życie.

  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjantkę wręczającą odblask rowerzyście
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające opaski odblaskowe
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjantkę wraz z przechodniem
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjantki wraz z przechodniami, którzy zostali obdarowani odblaskami
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjantkę wręczającą odblask kobiecie
  • zdjęcie kolorowe przedstawiające policjantkę wręczającą odblask kobiecie
Powrót na górę strony