Wiadomości

Nowi policjanci przyjęci do służby

Data publikacji 04.03.2024

Dzisiaj szeregi katowickiej Policji zasiliło 6 nowych policjantów. Najbliższe miesiące będą dla nich czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do złożenia dokumentów. Nabór prowadzony jest w systemie ciągłym. Zainteresowani przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.

Dzisiaj do służby w katowickiej komendzie przyjęto 6 nowych policjantów. To osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich trudnej drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu.

Tymczasem nabór chętnych do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. Jest prowadzony w systemie ciągłym.

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć w roku 2024:

  • 24 kwietnia;
  • 8 lipca;
  • 9 września;
  • 30 października;
  • 30 grudnia.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach lub w innych komendach miejskich/powiatowych Policji woj. śląskiego lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jeżeli chcesz pełnić służbę w Katowicach, zgłoś się:

  • osobiście, jednak po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19 pod numerem telefonu: 47 85 124 11, 47 85 128 20, 47 85 124 52.

Kandydaci do służby, w stosunku do których postępowanie kwalifikacyjne zostało już wszczęte, powinni oczekiwać na telefoniczną informację od pracownika ds. doboru KWP w Katowicach dotyczącą terminu kolejnego etapu tego postępowania.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM.
 

Powrót na górę strony