Wiadomości

Zmiany na stanowisku kierowniczym w KP III Katowice

Data publikacji 26.02.2024

Dzisiaj w Komisariacie Policji III w Katowicach, Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski wprowadził nowego zastępcę komendanta komisariatu. Został nim nadkom. Ryszard Szmidt, który dotychczas był Naczelnikiem Wydziału dw. Z Przestępczością Narkotykową KMP Katowice.

zdjęcie kolorowe: insp. Arkadiusz Konowalski wprowadził nowego zastępcę komendanta komisariatu. Został nim nadkom. Ryszard Szmidt,

W związku ze zmianami kierownictwa komisariatów spowodowanymi odejściem doświadczonych oficerów na emeryturę, zmiany kadrowe nastąpiły w Komisariacie Policji III w Katowicach. Podczas uroczystej zbiórki Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski wprowadził zastępcę komendanta. Został nim nadkom. Ryszard Szmidt, który zastąpił na tym stanowisku podinsp. Pawła Warchoła.

Nadkom. Ryszard Szmidt do służby w Policji przyjął się w 2001 roku. Przez całą swoją służbę związany jest z Katowicami. Doświadczenie zawodowe zdobywał w ogniwie patrolowym, a także Wydziale Kryminalnym Komisariatu Policji III w Katowicach. Przez prawie 15 lat pracował w Wydziale dw. z Przestępczością Samochodową KMP Katowice, a później Wydziale dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Katowice, gdzie był zastępcą naczelnika. Następnie został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KMP Katowice i Naczelnikiem Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP Katowice.

Powrót na górę strony