Wiadomości

Wręczenie nagród w konkursie „Bezpieczeństwo moich Dziaków”

Data publikacji 26.01.2024

W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Bezpieczeństwo moich Dziadków”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowaniu elektronicznej kartki z życzeniami w formie komiksu z ostrzeżeniem Seniorów przed oszustami oraz zasadami bezpieczeństwa. W drodze konkursu wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz wyróżniono trzy prace. Podczas wydarzenia laureatom konkursu nagrody wręczył Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski oraz Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Łukasz Frańczak.

zdjęcie kolorowe: komendant podczas pamiątkowego zdjęcia ze zwycięzca konkursu i osobami wyróżnionymi

Konkurs „Bezpieczeństwo moich Dziadków” wygrali:

  • I miejsca – Wiktoria Sztafińska z Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych im. Armii Krajowej z klasy 2B;
  • II miejsca – Julia Młynarczyk z Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych im. Armii Krajowej z klasy 2B;
  • III miejca – Wojciech Bembenek z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej z klasy 1B2

oraz wyróżniono prace:

  • Pawła Choroby z Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych im. Armii Krajowej z klasy 1B;
  • Illi Zemlianyi z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej z klasy 1A1;
  • Kacpra Dziadeckiego z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej - Curie z klasy 2B

Galeria nagrodzonych prac w linku https://katowice.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/375095,Rozstrzygniecie-konkursu-Bezpieczenstwo-Moich-Dziadkow-2023.html?search=45942294350

Laureaci przybyli na uroczyste wręczenie nagród w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach w obecności nauczycieli lub rodziców oraz swojego dziadka lub babci.
W wydarzeniu uczestniczył także dyrektor Zespołu Szkół Poligraficzno - Mechanicznych Karol Juraszczyk oraz członkowie Jury konkursu - Ewa Podemska doradca metodyczny dla pedagogów i psychologów szkolnych miasta Katowice oraz asp. Agnieszka Krzysztofik z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KMP w Katowicach.

Laureaci konkursu w miłej atmosferze mieli okazję spotkać się przy jednym stole i porozmawiać z Komendantem Miejskim Policji w Katowicach insp. Arkadiuszem Konowalskim oraz Naczelnikiem Wydziału Prewencji nadkom. Łukaszem Frańczak na temat bezpieczeństwa najstarszych mieszkańców Katowic. Była to też doskonała okazja, aby porozmawiac z młodymi ludźmi o służbie w Policji. Ponadto zwycięzcy konkursu z rąk kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przyjęli nagrody w postaci bonów finansowych oraz materiałów profilaktycznych dla swoich bliskich m.in.: parasole z odblaskiem, torby z odblaskiem, odblaski, kalendarze, magnesy z ważnymi telefonami, karty ICE, ulotki i zakładki z ostrzeżeniem seniorów oraz wydrukowane kartki z życzeniami laureata I miejsca.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka elektroniczna kartka z życzeniami zwycięzcy I miejsca została przesłana do wszystkich katowickich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych celem publikacji na stronach internetowych szkół wraz z zaproszeniem uczniów do wspólnej akcji profilaktycznej. Akcja polegała na przekazaniu kartki swoim bliskim, porozmawianiu o czyhających zagrożeniach oraz omówieniu bezpiecznych zachowań zawartych w kartce. Ponadto 2,5 tys. wydrukowanych kartek przekazano do szkół laureatów oraz szkół podstawowych znajdujących się na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach.

Organizatorem konkursu była Komenda Miejska Policji w Katowicach, Urząd Miasta Katowice oraz Zespół Szkół Poligraficzno – Mechaniczny w Katowicach.
Dziękujemy Radzie Seniorów Miasta Katowice za przekazanie upominków dla bliskich laureatów tj. kalendarzy, magnesów oraz toreb.

  • zdjęcie kolorowe: komenda wręczający nagrodę zwyciężczyni konkursu
  • zdjęcie kolorowe: komendant wręczający nagrodę za zdobycie II miejsca
  • zdjęcie kolorowe: komendant wręczający nagrodę za zdobycie III miejsca
Powrót na górę strony