Wiadomości

4 osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

Data publikacji 19.01.2024

Tylko w ciągu jednej doby katowiccy policjanci zatrzymali 4 osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Wśród nich był osoba, która poszukiwana była przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary za inne przestępstwa. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia. Jedna z osób zatrzymanych, za posiadanie nielegalnych substancji, ze względu na swój wiek, odpowie przed sądem rodzinnym.

W ciągu ostatniej doby katowiccy policjanci zatrzymali aż 4 osoby posiadające przy sobie narkotyki. Do pierwszego zatrzymania doszło na alei Korfantego. Wywiadowcy katowickiej komendy zatrzymali samochód marki Honda do kontroli drogowej. W jej trakcie 27-letni kierowca zachowywał się bardzo nerwowo. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili narkotyki. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę i 13 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie.

Do kolejnego zatrzymania doszło na ul. Uniwersyteckiej. Policjanci OPP Katowice patrolujący nasze miasto zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego patrolu szybko chciał opuścić miejsce, w którym się znajdował. Wzbudziło to zainteresowani policjantów i podejrzenie, że mężczyzna może być osoba poszukiwaną. W trakcie podjętych czynności mundurowi przy 36-latku ujawnili marihuanę. Mężczyzna tłumaczył, że woreczek z narkotykami znalazł na chodniku.

Kolejną osobą, która posiadała narkotyki i została zatrzymana przez policjantów OPP Katowice, jest 29-letni mężczyzna, który poszukiwany był również przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. Do zatrzymania doszło na ulicy Sądowej w trakcie patrolowania katowickiej dzielnicy Śródmieście. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, MDMA i tabletki ekstazy. Na rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej posiadania narkotyków będzie oczekiwał w zakładzie karnym, gdzie będzie przebywał w ramach zasądzonego rocznego wyroku za kradzieże.

Natomiast przed sądem rodzinnym za posiadanie narkotyków odpowiadać będzie 15-letni chłopak, przy którym mundurowi z katowickiego oddziału prewencji ujawnili metaamfetaminę. Nastolatek miał przy sobie 7 porcji dilerskich tego narkotyku. Do ujawnienia nielegalnych substancji doszło na ulicy Sienkiewicza.

Przypominamy, że zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa powyżej, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Powrót na górę strony