Wiadomości

Policjanci dbali o bezpieczeństwo w Katowicach podczas turnieju SSC

Data publikacji 15.01.2024

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji zabezpieczali w niedzielę turniej piłkarski. W turnieju rozgrywanym w katowickim Spodku udział wzięło 6 drużyn piłkarskich z Polski, Czech i ze Słowacji. Zabezpieczenie turnieju przebiegało spokojnie. Niestety nie wszyscy kibice wiedzieli, jak należy się zachować w drodze na to wydarzenie. Policjanci aż 44 pseudokibiców ukarali mandatami za popełnione wykroczenia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji prowadzili działania w związku z rozgrywanym w katowickim Spodku turniejem piłki nożnej. W turnieju, który rozpoczął się punktualnie w południe, udział wzięło 6 drużyn piłkarskich z Polski, Czech i ze Słowacji: GKS Katowice, Górnik Zabrze, ROW Rybnik, Podbeskidzie Bielsko-Biała, FC Banik Ostrava i FK Železiarne Podbrezová.
Od samego rana mundurowi zabezpieczali przejazdy kibiców wszystkich drużyn. Od granic państw nadzorowali również przejazd kibiców ze Słowacji. Część fanów piłki nożnej dotarła na turniej prywatnymi samochodami, część jako grupy zorganizowane autokarami i pociągami. Prawie 4,5 tys. kibiców obserwowało zmagania piłkarzy w katowickim Spodku. Policjanci zabezpieczali nie tylko przejazdy pojazdów, ale również przemarsz kibiców z katowickiego dworca kolejowego na teren obiektu, a po zakończeniu turnieju ich powrót. Dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Katowic, a także osób postronnych, które znajdowały się na trasie przemarszu pseudokibiców. Niestety nie wszyscy wiedzieli, jak należy zachować się w drodze na turniej, Policjanci aż 44 pseudokibiców ukarali mandatami za popełnione wykroczenia. Najczęściej dopuszczali się spożywania w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania przestrzeni publicznej i używania wulgaryzmów. Poza wymienionymi incydentami, zabezpieczenie turnieju przebiegało bez zakłóceń i naruszę porządku publicznego i obowiązujących przepisów.

 • zdjęcie kolorowe: policjanci oczekujący przed katowickim dworcem na przyjazd pseudokibiców
 • zdjęcie kolorowe: policjanci maszerujący z pseudokibicami w kierunku katowickiego Rynku
 • zdjęcie kolorowe: policjanci maszerujący z pseudokibicami w kierunku katowickiego Spodka
 • zdjęcie kolorowe: policjanci maszerujący z pseudokibicami w rejonie pomnika Powstańców Śląskich
 • zdjęcie kolorowe: policjanci maszerujący z pseudokibicami na Placu Antala i Sławika
 • zdjęcie kolorowe: policjanci maszerujący z pseudokibicami w kierunku katowickiego Spodka
 • zdjęcie kolorowe: policyjne radiowozy przed katowickim Spodkiem
 • zdjęcie kolorowe: policjanci nadzorujący zachowanie pseudokibiców na dworcu kolejowym
 • zdjęcie kolorowe: policjanci nadzorujący zachowanie pseudokibiców na dworcu kolejowym
 • zdjęcie kolorowe: policjanci oczekujący na pseudokibiców na katowickim dworcu kolejowym
 • zdjęcie kolorowe: policjanci nadzorujący odjazd pseudokibiców pociągiem
Powrót na górę strony