Wiadomości

Katowiccy policjanci zakończyli poszukiwania 78-letniego mężczyzny

Data publikacji 14.12.2023

Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zakończyli poszukiwania 78-letniego mieszkańca Katowic, który zaginął wieczorem 13 grudnia 2023 roku. W wielogodzinne nocne poszukiwania byli zaangażowani nie tylko wszyscy obecni w służbie policjanci, ale także mundurowi alarmowo wezwani z domów oraz strażacy i WOT. Zaginionego odnalazł strażacki pies. Mężczyzna trafił do szpitala. Dziękujemy za udostępnianie komunikatu o poszukiwaniach i zwracamy się z prośbą o usunięcie wizerunku i danych mężczyzny ze swoich stron.

Wczoraj wieczorem dla katowickich policjantów ogłoszono alarm w związku z zaginięciem 78-letniego mieszkańca Katowic. Schorowany mężczyzna, który cierpi na Alzheimera, wyszedł po godzinie 18.00 niepostrzeżenie z domu. Ubrany był tylko w sweter, spodnie z piżamy i kapcie.

Natychmiast po zgłoszeniu do poszukiwań skierowano wszystkich obecnych w służbie policjantów pionu prewencji i kryminalnego, a także wezwano alarmowo funkcjonariuszy będących w domu na wolnym. Katowickich policjantów w poszukiwaniach wsparli mundurowi z OPP Katowice, strażacy PSP Szopienice i OSP Orzech z psami wyszkolonymi do wyszukiwania ludzi, WOT. Użyto specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w poszukiwaniach osób zaginionych, w tym drony z kamerami termowizyjnymi. Intensywne poszukiwania trwały całą noc.

W mediach społecznościowych został udostępniony komunikat ze zdjęciem zaginionego mężczyzny, aby informacja o poszukiwaniach seniora dotarła do jak najszerszego grona odbiorców. Sprawdzano każdy sygnał napływający do komendy od osób, które informowały policjantów o potencjalnym miejscu pobytu zaginionego.

Przeczesywane były lasy, parki, ogródki działkowe, miejsca, gdzie mężczyzna mógł pójść. Biorący udział w poszukiwaniach strażacki pies podjął w pewnym momencie trop i zaprowadził swojego przewodnika do gęsto zadrzewionego miejsca w prawie 5 hektarowym Parku Bolina w Katowicach i doprowadził do starszego pana, który siedział zmarznięty pod drzewem. Natychmiast na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która wyziębionego mężczyznę zabrała do szpitala. Obecnie przebywa pod fachową opieką lekarską.

Bardzo dziękujemy za udostępnianie komunikatu o poszukiwaniach i zwracamy się z prośbą o usunięcie wizerunku i danych mężczyzny ze swoich stron.

Powrót na górę strony