Wiadomości

„Świeć przykładem – noś odblaski” na Nikiszowcu

Data publikacji 06.12.2023

Katowiccy profilaktycy wraz ze Strażą Miejską po raz kolejny przeprowadzili akcję profilaktyczno-edukacyjną pn. „Świeć przykładem – noś odblaski”. Tym razem mundurowych można było spotkać na Nikiszowcu, gdzie z przechodniami i kierowcami rozmawiali na temat bezpieczeństwa, a także przekazywali elementy odblaskowe.

Akcja profilaktyczna odbyła się w ramach Programu informacyjno-edukacyjnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pn. „Profilaktyczny Głos Drogowy”. Policjanci oraz Strażnicy Miejscy rozmawiali z przechodniami, oraz kierowcami na temat tego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, przede wszystkim w okresie jesienno – zimowym, po zmroku, gdzie widoczność przez panujące warunki atmosferyczne, często jest ograniczona i może stwarzać zagrożenie dla naszego życia oraz zdrowia.

Przypominany, że zgodnie z przepisami Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Katowiccy mundurowi już od dawna zachęcają pieszych do noszenia elementów odblaskowych, poruszając się nawet w obszarze zabudowanym, ponieważ nawet mały blask, może uratować nasze życie, dlatego świeć przykładem – noś odblaski!

  • zdjęcie kolorowe: Policjantka wręcza odblask kobiecie
  • zdjęcie kolorowe: Mundurowi wręczają odblaski przechodniom
  • zdjęcie kolorowe: Mundurowi wręczają odblaski przchodniom
  • zdjęcie kolorowe: odblaski z napisem Policja
  • zdjęcie kolorowe: Policjantka i Strażniczki Miejskie trzymające odblaski
  • zdjęcie kolorowe: Policjantka wręczająca odblask mężczyźnie
Powrót na górę strony