Wiadomości

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 30.11.2023

Policjanci OPP Katowice zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki. Na czas trwającego postępowania zastosowano wobec podejrzanego policyjny dozór i poręcznie majątkowe. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z bloków na Osiedlu Tysiąclecia doszło do kłótni oraz szarpaniny pomiędzy dwoma mężczyznami. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci OPP Katowice. Potwierdzili zgłoszenie, że pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. Podczas wykonywanych czynności policjanci w mieszkaniu należącym do 30 -latka ujawnili narkotyki. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli 8 działek dilerskich marihuany, 36 działek dilerskich amfetaminy, 47 tabletek ecstasy, ponad 90 działek dilerskich 2 C-B. Ponadto policjanci zabezpieczyli sprzęt do porcjowania narkotyków. 30-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Sprawę przejęli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej katowickiej komendy. Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i dwa razy w tygodniu musi się zgłaszać w komisariacie. Zastosowano również poręcznie majątkowe w kwocie 3 tys. zł. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony