Wiadomości

„Oczami Przyszłego Policjanta” – kolejne spotkanie z katowickimi policjantami

Data publikacji 06.11.2023

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zorganizowali kolejne spotkanie z uczniami klas dwóch katowickich liceów ogólnokształcących o profilach mundurowych, w ramach projektu pn. „Oczami Przyszłego Policjanta". Policjanci przybliżyli uczniom charakter służby w Policji oraz zaprezentowali, jakie możliwości daje wstąpienie w jej szeregi. O swojej codziennej służbie opowiadali funkcjonariusze pionu kryminalnego. Dialog między funkcjonariuszami a uczniami, pozwolił rozwiać wszelkie wątpliwości, a tym samym zainteresować młodzież służbą w mundurze.

Drugie spotkanie katowickich policjantów z uczniami IV klas mundurowych z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. H. Sucharskiego w Katowicach oraz XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. W. Pileckiego w Katowicach przybliżyło uczniom charakter służby w pionie kryminalnym. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu informacyjnego dla klas o profilu mundurowym Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pn. Oczami Przyszłego Policjanta". Głównym celem projektu jest promocja zawodu policjanta, poprzez przybliżenie różnego rodzaju służby w Policji, pozwalających na rozwój różnych zainteresowań przyszłego policjanta. W trakcie spotkania młodzież wysłuchała funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach w:

  • Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą;
  • Wydziale Kryminalnym;
  • Wydziale Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców;
  • jako Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policjanci przybliżyli uczniom służbę, pokazując różnorodność wykonywanej pracy i uświadamiając młodzież, że służba w Policji ma rozmaite oblicza i dzięki temu może zainteresować osoby z różnymi aspiracjami.

Jeżeli i Ty jesteś zainteresowany wstąpieniem do Policji, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr telefonów 47 85 124 11, 47 85 128 20. Jeżeli chcesz zostać policjantem, wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz klikając w link.

Przypominamy, że nabór kandydatów do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. Jest prowadzony w systemie ciągłym.

  • zdjęcie kolorowe: policjantka katowickiej prewencji podczas spotkania z uczniami klas mundurowych
  • zdjęcie kolorowe: policjant zwalczający przestępczość pseudokibiców podczas spotkania z uczniami klas mundurowych
  • zdjęcie kolorowe: policjantka wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podczas spotkania z uczniami klas mundurowych
  • zdjęcie kolorowe: policjant wydziału kryminalnego podczas spotkania z uczniami klas mundurowych
  • zdjęcie kolorowe: policjantka katowickiej prewencji podczas spotkania z uczniami klas mundurowych
  • zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej komendy podczas spotkania z uczniami klas mundurowych
Powrót na górę strony