Wiadomości

Zatrzymany za zniszczenie mienia i naruszenie nietykalności cielesnej posła

Data publikacji 25.09.2023

Policjanci OPP Katowice zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia i naruszenie nietykalności cielesnej posła. Na czas trwającego postępowania podejrzany objęty został policyjnym dozorem. Nałożono również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie kolorowe: dwóch policjantów wydziału kryminalnego prowadzi mężczyznę podejrzanego o zniszczenie telefonu i naruszenie nietykalności cielesnej posła do samochodu

Do zdarzenia doszło w piątek 22 września 2023 r. w jednej z galerii handlowych w centrum Katowic. Katowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna miał naruszyć nietykalność cielesną posła, znieważyć go i wytracić mu 3-krotnie telefon z reki, w wyniku czego uległ on zniszczeniu. Interwencję natychmiast podjęli policjanci OPP Katowice, którzy w tym dniu pełnili służbę w centrum miasta. W wyniku podjętych czynności zatrzymali 49-letniego mieszkańca Katowic.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Katowice Północ przedstawił zatrzymanemu zarzuty zniszczenia mienia telefonu komórkowego o wartości 3 tys. i naruszenia nietykalności cielesnej.

Na czas trwającego postępowania podejrzany objęty został policyjnym dozorem. Nałożono również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony