Wiadomości

Areszt za rozboje i kradzież zuchwałą

Data publikacji 21.09.2023

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje i kradzież zuchwałą. Mężczyzna dwukrotnie pobił i ukradł telefony komórkowe swojemu znajomemu, a także dopuścił się kradzieży zuchwałej na nieznanej mu kobiecie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kar do 12 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Katowicach zatrzymali 30-latka podejrzanego o rozboje i kradzież zuchwałą. Do zdarzenia doszło na ulicy Chopina. Z policyjnych ustaleń wynika, że 30-latek zażądał od swojego znajomego, aby ten oddał mu swój telefon komorowy. Kiedy spotkał się z odmową, mężczyzna przewrócił 19-latka i zaczął go kopać po całym ciele. W wyniku upadku nastolatkowi telefon wypadł z kieszenie. Sprawca, widząc to, ukradł telefon i zbiegł z miejsca zdarzenia. Świadkiem całego zajścia była kobieta, która natychmiast powiadomiła katowickich policjantów i pomogła pobitemu chłopakowi. Już kilka godzin później kryminalni z komisariatu VI przy współpracy z pokrzywdzonym zatrzymali podejrzanego na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w centrum miasta. Zatrzymany jest osobą bezdomną i najczęściej wybiera takie miejsca na swój nocleg. Był bardzo zdziwiony wizytą policjantów. W pobliskich krzakach został odnaleziony skradziony telefon. Niestety został on uszkodzony, posiadał liczne pęknięcia na wyświetlaczu.

Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna w kwietniu 2023 roku dopuścił się już rozboju na 19-latku. Wtedy również go pobił i ukradł mu 3 telefony komórkowe. Ponadto policjanci ustalili, że w tym samym czasie dokonał kradzieży szczególnie zuchwałej na szkodę nieznanej mu kobiety, kradnąc również telefon komórkowy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za rozboje i kradzież zuchwałą grozi mu kara do 12 lat więzienia.

zdjęcie kolorowe: dwóch policjantów kryminalnych trzyma za ręce mężczyznę podejrzanego o rozbój
 

Powrót na górę strony