Wiadomości

Ogólnopolska Noc Profilaktyki- podsumowanie

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w związku z Ogólnopolską Nocą Profilaktyki zachęcali do wzięcia udziału w warsztatach, które miały miejsce w Urzędzie Wojewódzkim oraz prowadząc Mobilny Punkt Konsultacyjny udzielali praktycznych porad dotyczących uzależnień, wskazywali miejsca i możliwości uzyskania pomocy, wyjaśniali zagadnienia prawne. W akcji wzięło udział kilkaset osób.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w związku z Ogólnopolską Nocą Profilaktyki zachęcali do wzięcia udziału w warsztatach, które miały miejsce w Urzędzie Wojewódzkim oraz prowadząc Mobilny Punkt Konsultacyjny udzielali praktycznych porad dotyczących uzależnień, wskazywali miejsca i możliwości uzyskania pomocy, wyjaśniali zagadnienia prawne. W  akcji wzięło udział kilkaset osób.

W ramach zorganizowanych w Urzędzie Wojewódzkim uczestnicy Ogólnopolskiej nocy profilaktyki mogli wziać udział w zajęciach profilaktycznych na specjalnie zorganizowanych warsztatach. Ich tematy to:
- Dykcja, emisja i ekspresja głosu - warsztat poprowadziła Ewa Reyman ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach,
- Reżyseria występu scenicznego - zajęcia pod kierunkiem Adama Kwapisza z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie,
- Profilaktyka a Ty - warsztat wspólnie prowadzony przez Tadeusza Rosę ze Stowarzyszenia "Powrót" w Mikołowie oraz  Adriannę Mazur i Sebastian Imiołczyka  z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Dodatkowo policjanci z Wydziału Prewencji zorganizowali Mobilny Punkt Konsultacyjny, który miał kilka "przystanków" na terenie Katowic. Policjanci rozmawiali  z młodzieżą i ich opiekunami oraz udzielali praktycznych porad dotyczących problemu uzależnień. Podczas konsultacji można było uzyskać informację na temat  możliwości uzyskania pomocy, a  funkcjonariusze wyjaśniali również zagadnienia prawne.

 

Powrót na górę strony