Wiadomości

Hogan szczęśliwie wrócił do domu

Data publikacji 20.09.2023

Policjanci w swojej codziennej służbie pomagają nie tylko ludziom. Tym razem pomocy potrzebował pies. Policjanci NGW OPP Katowice pomogli psiakowi, który błąkał się zdezorientowany po jezdni, wśród omijających go samochodów. Dzięki interwencji policjantów Hogan wrócił szczęśliwie do domu.

Jak już wiele razy mogliśmy się o tym przekonać, policjanci pomagają nie tylko ludziom, ale wszystkim potrzebującym pomocy. Tym razem pomocy potrzebował pies. Policjanci NGW OPP Katowice pomogli psiakowi, który błąkał się po jezdni w rejonie ul. Żwirki i Wigury. Piesek był zdenerwowany i zdezorientowany. Biegał po skrzyżowaniu z ulicą Kilińskiego wśród poruszających się pojazdów. Policjanci zauważyli, że pies miał na sobie szelki, do których  przypięty jest breloczek informujący o szczepieniu. Na breloku umieszczono również nazwę gabinetu weterynaryjnego. Mając nadzieję, że piesek może posiadać wszczepiony chip identyfikacyjny, policjanci skontaktowali się z weterynarzem, od którego uzyskali dane właścicielki.

Ogromnie zaskoczona wizytą policjantów kobieta, nie mogła ukryć olbrzymiej radości na widok psa, którego stróże prawa przynieśli na rękach do jej domu. Okazało się, że Hogan uciekł kilka godzin wcześniej podczas popołudniowego spaceru. Pomimo wspólnych poszukiwań z rodziną i sąsiadami, nie udało im się odnaleźć czworonoga. Znaleźli go dopiero interweniujący policjanci. Bardzo się cieszymy, że finał tej historii jest szczęśliwy.

Apelujemy do właścicieli wszystkich czworonogów, aby wszczepić im chipy identyfikacyjne i zadbać o regularne szczepienia pupili. Zdecydowanie ułatwi to pomagającym w takiej sytuacji, odnaleźć dom zagubionemu zwierzęciu i zadbać o bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy.

zdjęcie kolorowe: Hogan, odnaleziony piesek niesiony na rękach przez policjanta
 

Powrót na górę strony