Wiadomości

Rowerem "pod prąd" trasą rajdu samochodowego

Data publikacji 11.09.2023

Katowicka drogówka interweniowała podczas rajdu samochodowego. Dwóch obcokrajowców wjechało na trasę wyścigu na rowerach. Dzięki reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

W miniony piątek część katowickich ulic przekształciła się w trasę jednego z odcinków Rajdu Śląska. O godzinie 15.00 katowicka drogówka wyłączyła z ruchu część ulic w okolicy katowickiego Spodka, a organizator zabezpieczył trasę. Na jednym ze skrzyżowań, na którym mundurowi kierowali ruchem, dwóch obcokrajowców nie zastosowało się do wydawanych przez policjantów sygnałów i wjechało na trasę wyścigu w kierunku "pod prąd". Do zdarzenia doszło około 20.00, czyli w czasie, gdy odbywał się już regularny przejazd wyścigówek. Szybka reakcja mundurowych z katowickiej drogówki zapobiegła niebezpieczeństwu.
Za niezastosowanie się do sygnałów wydawanych przez policjanta kierującego ruchem, 24 i 23-letni mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokoci 3000 złotych.

Fotografia: M. Piątek KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjantów kierujących ruchem.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjanta i dwóch mężczyzn w pomieszczeniu.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia policjantów kierujących ruchem pojazdów na skrzyżowaniu.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia dwóch policjantów oraz policyjny radiowóz - wyłączenie z ruchu ulicy.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia skrzyżowanie, na którym policjant kieruje ruchem.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia na pierwszym tle policyjny motocykl, w drugim planie widać przejeżdżający na skrzyżowaniu tramwaj.
Powrót na górę strony