Wiadomości

Nieletni za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym

Data publikacji 07.09.2023

Kryminalni katowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości popełnianej przez nieletnich skierowali wniosek do sądu rodzinnego w sprawie 15-latka, który wybił szybę w samochodzie, skąd ukradł kamerę samochodową oraz wywołał fałszywy alarm bombowy i publicznie propagował nienawiść na tle narodowościowym.

Do zdarzeń doszło, kiedy nieletni przebywał na ucieczce z domu dziecka. 15-latek poprzez wybicie szyby włamał się do pojazdu marki Renault, skąd ukradł kamerę samochodową. Po tym zdarzeniu, na jednym z portali społecznościowych, zamieścił zdjęcie zniszczonego auta wygrażając, że kolejny samochód należący do obcokrajowca został już wytypowany do zniszczenia. Zadzwonił też na telefon alarmowy informując, że w jednym z budynków na Ochojcu podłożona jest bomba, a on żąda 50 tys. w gotówce i samochodu.
Po kilku dniach poszukiwany chłopiec został odnaleziony przez katowickich policjantów i doprowadzony do placówki opiekuńczo - wychowawczej. Kryminalni katowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości popełnianej przez nieletnich skierowali wniosek do sądu rodzinnego w sprawie 15-latka w związku z popełnionymi przez niego czynami karalnymi.
Za kradzież z włamaniem do samochodu, fałszywy alarm bombowy i publiczne propagowanie nienawiści na tle narodowościowym nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Powrót na górę strony