Komendant wicemistrzem świata

Komisarz Arkadiusz Konowalski - Zastępca Komendanta Komisariatu IV Policji w Katowicach został drużynowym wicemistrzem świata w skacie tzw. śląskim brydżu. Tytuł zdobył razem z kolegami na mistrzostwach świata, które po raz pierwszy w histroii tej dyscypliny rozegrano w Polsce w Karpaczu na przełomie września i października.W klasyfikacji indywidualnej zajął na tej imprezie IV miejsce.

Komisarz Arkadiusz Konowalski - Zastępca Komendanta Komisariatu IV Policji w Katowicach został drużynowym wicemistrzem świata w skacie tzw. śląskim brydżu. Tytuł zdobył razem z kolegami na mistrzostwach świata, które po raz pierwszy w histroii tej dyscypliny rozegrano w Polsce w Karpaczu na przełomie września i października. W klasyfikacji indywidualnej zajął na tej imprezie IV miejsce.
Policjanci bardzo rzadko są ukazywani w inny sposób, niż poprzez pryzmat noszonego przez nich munduru. Ten stereotyp przełamuje komisarz Arkadiusz Konowalski. Jego pasją jest skat tzw. śląski brydż. Swoje pierwsze rozdanie rozegrał ze swoim ojcem blisko trzydzieści lat temu. Arkadiusz Konowalski to aktualny indywidualny mistrz naszego kraju. Tytuł zdobył na rozegranych w maracu br. w Katowicach Mistrzostwach Polski. Podczas dwudniowych zawodów pokonał 120 zawodników.
Jest triumfatorem Grand Prix 2011 w skacie sportowym, dwukrotnym drużynowym Mistrzem Polski, drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2008 z Calpe w Hiszpanii, drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy 2009 z Gratzu w Austrii. Jest zawodnikiem pierwszoligowego "Amicus KWK Staszic Katowice"
W skata nauczył grać go ojciec, który był wielokrotnym mistrzem naszego kraju i triumfatorem wielu międzynarodowych turniejów.
Na rozegranych na przełomie września i października mistrzostwach świata w Karpaczu razem z drużyną wywalczył tytuł wicemistrzowski. W finale tej imprezy nasi reprezentanci przegrali nieznacznie z drużyną z Niemiec. Trzecie miejsce  zajęła reprezentacja Szwajcarii. W rywalizacji indywidualnej był czwarty. Wszystkie miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec.
Jak mówi "Wszystkie sukcesy zawdzięczam swojemu zacięciu i pasji do kart, która trwa od blisko trzydziestu lat". Okazją do rewanżu będą następne mistrzostwa świata, które za dwa lata rozegrane zostaną w Paragwaju.