Wiadomości

Nieletni zatrzymani za rozbój

Data publikacji 19.06.2023

Katowiccy wywiadowcy wspólnie z policjantami OPP zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w nocy w centrum miasta, gdzie nieletni napadli na dwóch mężczyzn i usiłowali ich okraść. O losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny.

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i policjanci OPP zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przy ul. Mickiewicza w Katowicach. Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch pokrzywdzonych wracało ze spotkania integracyjnego do swojego hotelu, kiedy zostali zaczepieni na ulicy przez dwóch młodych mężczyzn. Chłopcy w wieku 15 i 17 lat grozili, że pobiją mężczyzn, jeżeli nie dadzą im papierosów, albo gotówki na ich zakup. Kiedy mężczyźni odmówili, nastolatkowie ich zaatakowali. Zostali spłoszeni przez jednego z przechodniów, który zareagował na atak agresji. W tym samym momencie na miejsce podjechał policyjny radiowóz, gdzie pokrzywdzeni zgłosili rozbój policjantom katowickiego oddziału prewencji. Natychmiast do akcji poszukiwawczej włączyli się katowiccy wywiadowcy, którzy kilka ulic dalej rozpoznali na przystanku sprawców.

Nieletni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby dziecka. Pokrzywdzeni w wieku 39 i 42 lat zostali przewiezieni do szpitala, gdzie zostali zaopatrzeni chirurgicznie.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Przypominamy, że przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, jednak ze względu na wiek sprawców, o dalszym losie nieletnich, zadecyduje sąd rodzinny.

Powrót na górę strony