Wiadomości

Podziękowania za zatrzymanie dwóch włamywaczy i odzyskanie karty płatniczej

Data publikacji 12.05.2023

Do Komisariatu Policji VI w Katowicach wpłynęły podziękowania dla kryminalnych za zatrzymanie dwóch włamywaczy i odzyskanie karty płatniczej. Podejrzani przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze. O jej wysokości zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji VI w Katowicach otrzymali informację, że w sklepie spożywczym w centrum miasta młody mężczyzna chciał zapłacić zbliżeniowo za zakupy kartą płatniczą. Kiedy transakcja została odrzucona, pozostawił kartę na ladzie i wyszedł ze sklepu. Okazało się, że karta jest zarejestrowana na nazwisko kobiety, która mieszka w katowickiej dzielnicy Brynów. Kilkanaście minut później w rejonie dworca kolejowego, kryminalni zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w sklepie usiłował zapłacić kartą. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas policyjnych czynności okazało się, że kartą płatniczą wykonano kilka płatności zbliżeniowych. Kiedy właścicielka karty zorientowała się, że ktoś wszedł w posiadanie jej karty i płaci za zakupy, zadzwoniła do banku i ją zablokowała. Była bardzo zdziwiona, kiedy katowiccy policjanci zapukali do drzwi jej mieszkania i oświadczyli, że odzyskali jej kartę i zatrzymali sprawcę, bo nawet nie zdążyła zgłosić sprawy na Policję. Już następnego dnia w wyniku podjętych czynności kryminalni z „szóstki” wytypowali i zatrzymali drugiego sprawcę, który wspólnie z 25-latkiem dokonywał płatności cudzą kartą. 23-latek został zatrzymany na ul. 3 Maja, gdy szedł chodnikiem w stronę dworca. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, gdzie wykonano z nim czynności procesowe. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze. O jej wysokości zdecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do Komisariatu Policji VI w Katowicach wpłynęły podziękowania dla kryminalnych za zatrzymanie dwóch włamywaczy i odzyskanie karty płatniczej. W ten sposób pokrzywdzona chciała podziękować policjantom za ich pracę. Po zanonimizowaniu danych publikujemy ich treść.

zdjęcie kolorowe: skan e-maila o treści  Opinia -  Agata:) do: KP6 Szanowni Państwo, chciałabym podziękować Panu młodszemu aspirantowi Michał … i młodszemu aspirantowi Dariusz … za bardzo sprawna akcję ze znalezieniem mojej karty płatniczej. W dniu 30 marca zgubiłam kartę i w tym samym dniu po południu wyżej wymienieni panowie przyjechali do mojego miejsca zamieszkania i poinformowali o znalezieniu karty. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak szybko udało się znaleźć kartę i zidentyfikować osobę, która bezprawnie jej używała. Naprawdę nie wierzyłam, że w Polsce tak błyskawicznie można załatwić sprawę i jestem spokojna, że w Policji pracują tak skuteczni Panowie:) - brawo Wy! Katowice w takich rękach na pewno będzie bardziej bezpieczne:) Dziękuje raz jeszcze. Brawo Panie Michale Brawo Panie Dariuszu Wydział Kryminalny Komisariatu Policji VI  Katowicach Z poważaniem Agata...

Powrót na górę strony