Wiadomości

Kolejny raz podzielili się krwią

Data publikacji 11.05.2023

Dzisiaj przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się kolejna w tym roku honorowa zbiórka krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przyjmował krwiodawców od 8.00 do 13.00. Podczas trwania akcji, 13 osób oddało honorowo prawie 6 litrów krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Po raz kolejny w tym roku mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili dzisiaj komendę wojewódzką Policji, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oczekiwał na wszystkich chętnych na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19.

Podczas całej akcji od 13 osób pobrano prawie 6 litrów krwi.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Powrót na górę strony