Wiadomości

W czwartek podziel się krwią!

Data publikacji 09.05.2023

W czwartek (11.05.2023 r.) przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się kolejna już w tym roku honorowa zbiórka krwi. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będzie przyjmować krwiodawców. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Już w czwartek, 11 maja 2023 r. kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy chętni, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie oczekiwał na parkingu przed wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Powrót na górę strony