Wiadomości

Zmarł w szpitalu – czy rozpoznajesz mężczyznę?

Data publikacji 25.04.2023

Katowiccy policjanci prowadzą czynności identyfikacyjne zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny, który zmarł w szpitalu w dniu 16 marca 2023 r. Jeżeli ktokolwiek z Państwa rozpoznaje zmarłego mężczyznę, prosimy o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 851 28 52, 47 851 25 55 lub z najbliższą jednostką Policji, lub 112.

Policjanci wydziału kryminalnego prowadzą czynności identyfikacyjne zmierzające do ustalenia tożsamości zmarłego mężczyzny. Mężczyzna zmarł w dniu 16 marca 2023 roku w szpitalu przy ul. Głowackiego w Katowicach. Z policyjnych ustaleń wynika, że w dniu 15 marca 2023 roku wobec pijanego mężczyzny leżącego w bramie przy ul. 3 Maja 20 w Katowicach interwencję podjęli strażnicy miejscy, którzy ze względu na jego stan, przewieźli go do miejskiej izby wytrzeźwień. Tam decyzją lekarza została wezwana karetka pogotowia, która jeszcze przed osadzeniem na izbie wytrzeźwień zawiozła mężczyznę do szpitala. Następnego dnia mężczyzna zmarł. Zmarły nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości ani rzeczy osobistych.

Rysopis: wiek z wyglądu około 65 lat, wzrost około 165 cm, waga 45 kg, budowa ciała szczupła, ciało wychudzone, zaniedbane. Włosy na głowie wygolone, siwy zarost na brodzie, wąsy koloru ciemnego, twarz owalna, czoło wysokie, uszy duże przylegające, nos prosty.

Ubiór: mężczyzna podczas pobytu w szpitalu ubrany był tylko w ciemny podkoszulek z rysunkiem czołgu.

Znaki szczególne: mężczyzna na ciele posiadał liczne ślady po pogryzieniu przez pasożyty oraz widoczne zmiany skórne spowodowane świerzbem. Brak tatuaży.

Z uwagi na fakt, że dotychczas przeprowadzone czynności nie pozwoliły na ustalenie tożsamości zmarłego mężczyzny, policjanci apelują do osób, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące zmarłego, które pomogłyby w ustaleniu jego tożsamości, aby nawiązały kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 851 28 52, 47 851 25 55 lub z najbliższą jednostką Policji, lub 112.

zdjęcie kolorowe: głowa zmarłego mężczyzny

Powrót na górę strony