VI Wojewódzki Finał Konkursu wiedzy o Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

W Przedszkolu Miejskim nr 25 im. Króla Maciusia w Katowicach odbył się VI Wojewódzki Finał Konkursu wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 10 przedszkoli, które zostały wyłonione z dwóch półfinałów.

Policjanci z katowickiej drogówki uczestniczyli w finale VI Wojewódzkiego Konkusru Wiedzy o Ruchu Drogowym. Rywalizowało dziesięć przedszkoli. Tematyka turnieju obejmowała zagadnienia związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego i elementów turystyki rowerowej. Dzieci startowały w siedmiu konkurencjach:

• rozwiązywały zagadkę z zakresu ruchu drogowego,
  • układały puzle o znakach drogowych,
  • odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy o ruchu drogowym i elementów turystyki rowerowej,
  • dorysowywały brakujące elementy wyposażenia roweru,
  • odpowiadały na pytania o znakach drogowych, wypełniały kartę pracy o sygnalizatorach świetlnych, telefonach alarmowych i kolorystyce znaków drogowych,
  • zaprezentowały swoje praktyczne umiejętności jazdy na rowerze.

Wygrało Przedszkole Miejskie nr 55 z Katowic, drugie miejsce po dogrywce zajęło przedszkole nr 13 ze Świętochłowic, trzecie miejsce zajeło Przedszkole Miejskie nr 2 z Katowic. Dzieci otrzymaly nagrody ufundowane przez Automobil Klub Śląski.