Wiadomości

O bezpieczeństwie młodzieży z katowickimi dzielnicowymi

Data publikacji 05.04.2023

320 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 51 w Katowicach wzięło udział w spotkaniu z dzielnicowymi z Giszowca dotyczącym bezpieczeństw młodzieży szkolnej. Podczas prelekcji poruszono temat posiadania i zażywania narkotyków oraz dopalaczy, a także problem handlu ludźmi. Uczniowie dowiedzieli się również o odpowiedzialności nieletnich za popełnienie czynów karalnych także demoralizację. Kolejne spotkania z młodzieżą już wkrótce.

zdjęcie kolorowe: sierż. szt Piotr Szlęk oraz st sierż. Dominik Pelikan podczas spotkania profilaktycznego z uczniami klas V-VIII Szkoły Podstawowej nr 51 w Katowicach

W ramach spotkań profilaktycznych katowiccy dzielnicowi współpracują z placówkami oświatowymi działającymi na terenie naszego miasta. Praktycznie w każdym tygodniu roku szkolnego policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą z różnych przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozmawiając o ich bezpieczeństwie, a także nurtujących ich problemach. Tym razem dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach, sierż. szt. Piotr Szlęk oraz st. sierż. Dominik Pelikan, wzięli udział w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 51 w Katowicach. 320 uczniów z klas V-VIII wysłuchało prelekcji na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy, a także odpowiedzialności karnej za ich posiadanie. Przekazano materiały profilaktyczne przygotowanych przez Centrum Profilaktyki Społecznej KWP w Katowicach. Policjanci rozmawiali również z młodzieżą na temat handlu ludźmi, a także o odpowiedzialności nieletnich za popełnienie czynów karalnych i przejawy demoralizacji. Kolejne spotkania dzielnicowych dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego miasta już wkrótce.

Powrót na górę strony