Wiadomości

Zatrzymali włosko-ukraińską parę handlującą narkotykami

Data publikacji 24.03.2023

Krakowscy kryminalni i policjanci z komendy miejskiej w Katowicach zatrzymali parę handlująca narkotykami. 36-letni Włoch i 26-letnia Ukrainka podejrzani są o posiadanie i wprowadzanie do obrotu prawie 8 kg narkotyków. Na wniosek śledczych, krakowski sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie, wspólnie z policjantami z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy miejskiej w Katowicach pracowali nad sprawą dilerów narkotykowych, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców z terenu Śląska i Małopolski. W wyniku podjętych czynności, policjanci wytypowali parę obcokrajowców, którzy według posiadanych przez nich informacji, byli zamieszani w nielegalny proceder obrotu narkotykami. Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, wspólnie z kryminalnymi z krakowskiej „czwórki” zatrzymali w rejonie bronowickich osiedli 36-letniego Włocha, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednego z włoskich klubów piłkarskich i 26-letnią Ukrainkę. Do zatrzymania doszło, gdy para wracała samochodem do swojego mieszkania. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W trakcie przeszukania dwóch użytkowanych przez parę mieszkań w rejonie Krakowa, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 100 woreczków wypełnionych brunatnym suszem, tabletkami oraz słoiki i pudełka wypełnione substancjami, które zostały przekazane do dalszych badań. Zabezpieczono również telefony komórkowe, gotówkę w wysokości ponad 40 tys. złotych oraz prawie 500 dolarów amerykańskich. W trakcie przeszukania znaleziono również kilka wag elektronicznych, a nawet maszynę do liczenia pieniędzy.

W trakcie przeszukania mieszkania w rejonie Krowodrzy, policjanci zabezpieczyli zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominający rewolwer, który przekazany został do badań balistycznych. Policjanci przeszukali również zlokalizowany na jednym z nowohuckich osiedli garaż, wynajmowany przez zatrzymanego 36-latka. Tam także natrafili na słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań.
36-letni Włoch i jego 26-letnia partnerka zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci, przy pomocy narkotesterów, zważyli i sprawdzili wszystkie zabezpieczone substancje. Jak się okazało, para dilerów posiadała prawie 8 kg narkotyków, w tym ponad 4 kg marihuany, prawie 1,5 kg haszyszu, blisko 0,5 kg mefedronu, przeszło 200 gramów kokainy, ponad 4 tys. tabletek extasy oraz MDPV.

Sprawę przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy zebrali obszerny materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Włocha i Ukrainki tymczasowy areszt na  3 miesiące.

Podejrzani odpowiedzą karnie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, za co grozi im kara do 12 lat więzienia.

Film film

Pobierz plik film (format mp4 - rozmiar 16.13 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony