Wiadomości

Sprawdź czy zdasz testy sprawności fizycznej do Policji. Zapraszamy już 29 marca br.

Data publikacji 23.03.2023

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. 29 marca br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji wszystkie chętne osoby będą mogły sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom na policjanta. Po raz kolejny uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej. Zapraszamy do uczestnictwa i czekamy na zgłoszenia!

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania, dające możliwość poznania specyfiki i charakteru służby w Policji. Projekt powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi – absolwentów szkół średnich i uczelni wyższych planujących związać swoją drogę zawodową z Policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi naszej formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby. Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej. Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, ale także zdiagnozować ewentualne elementy wymagające poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.

Kolejne zajęcia odbędą się 29 marca br. w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17, które przeprowadzą instruktorzy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 723 645 738. Termin i godzina spotkania zostaną ustalone indywidualnie po zgłoszeniu.

Jeżeli chcesz zostac policjantem, wszystkie potrzebne informacje dotyczące naboru do służby znajdziesz w zakładce REKRUTACJA.

Powrót na górę strony